Які функції виконують системи заземлення будинків

Система заземлення будинку Львів необхідна для захисту людини від електроструму. Пристрої заземлення Львів застосовуються, щоб знизити напругу заземлених частин до безпечного значення.функціїї систем заземлення для будинків

Система заземлення будинку Львів необхідна для захисту людини від електроструму, ураження їм при використанні електроприладів. Крім захисту людини, пристрій заземлення Львів захищає і самі електроприлади. Якщо корпус електроустаткування виконаний з струмопровідного матеріалу і при цьому була пошкоджена ізоляція проводу, він стає потенційно небезпечним, адже удар струмом можна отримати від одного дотику. Електричні струми силою понад 0,06 А небезпечні для людини, а починаючи з 0,1 А - смертельні. Також під час грози прилад може і сам вийти з ладу. Тому, для запобігання нещасних випадків і застосовуються системи заземлення будинку Львів, щоб знизити напругу заземлених частин до безпечного значення. Для правильної установки варто звернутися до професійного електрика https://electro-bud.com/poshyreni-posluhy-elektryka/.

Від чого залежить на установку системи заземлення ціна

На системи заземлення ціна залежить від різних факторів. Сюди входить і вартість монтажних матеріалів, комплекту заземлення, виконання робіт згідно з договором між виконавцем і замовником. Також в загальну суму необхідно враховувати складання протоколу про проведення перевірки опорів заземлюючих пристроїв та заземлення, які видає організація, що має ліцензію на проведення подібного виду робіт.

Установку контуру заземлення краще довірити досвідченим фахівцям, які допоможуть знайти відповідь на питання, яка на системи заземлення ціна. При розрахунку вартості беруться до уваги:

 • тип заземлення;
 • кількість заземлювачів;
 • ділянку, де буде розміщена система;
 • складність грунту;
 • переріз проводу.

Тобто, враховуються всі фактори, які можуть вплинути на опір заземлення. На систему заземлення ціна обговорюється двома сторонами і прописується в договорі.нюанси установки систем заземлення будинків та вартість послуги

Порівняння базових систем заземлення, плюси і мінуси

Захисне заземлення, в залежності від поставлених завдань, може виконуватися за кількома схемами:

 • TN-C. Плюси системи - економічність і простота. Серед мінусів можна виділити відсутність окремого проводу для заземлення РЕ. Використовуючи дану систему, застосовують занулення. Зустрічається переважно в старих будинках, при проектуванні нових будівель її використання не рекомендується.
 • TN-S. Рекомендована в сучасному будівництві при установці громовідводу Львів (блискавкозахисту),так як з достоїнств виділяються безпеку застосування, хороший захист будівель, устаткування і людей. З мінусів виділяють вартість, на яку впливає кількість необхідного кабелю, через яку система не отримала широкого розповсюдження.
 • TN-CS. Комбінована система заземлення будинку Львів, що складається з достоїнств двох варіантів, розглянутих вище. Плюсом вважається простота виконання, мінусом - необхідність модернізації стояків в під'їздах.
 • ТТ. У даній системі нейтраль, яка відноситься до джерела живлення, і відкриті провідні ток частини заземляются окремо. Перевагою є незалежність контуру заземлення і нейтрального проводу. Недолік - щоб уникнути появи піків є необхідність в більш складному контурі. При виборі даної системи обов'язково використовується УЗО.
 • IТ. Дану модель застосовують в установках, де є підвищені вимогами до безпечної та надійної роботи. Прикладом може стати реалізація аварійного електропостачання. Така система характеризується низькою часткою витоку струму на поверхню землі.

Що слід знати про заземлення

Процес заземлення - з'єднання пристрою заземлення і точки електропроводки в квартирі Львів або електричної установки, при якому один кінець з'єднується з приладом, а другий іде в землю. Влаштування заземлення Львів є сукупністю заземлювача з заземлюючим провідником, який з'єднує його з мережею або електроприладом.

Заземлювачем називається проводить струм частина, яка знаходиться в контакті з землею. Це можуть бути мідні або сталеві куточки, стрижні, труби, пластини. Матеріалом пристрої для заземлення також є сталь і він практично не відрізняється від заземлювача, також будучи провідною частиною.особливості встановлення контуру заземлення

Виділяють два типи заземлення:

 • Робоча (функціональне).
 • Захисне.

Робоча заземлення направлено тільки на забезпечення безперебійного функціонування електроустановок в робочому режимі. Електробезпека не є його метою. Даний вид системи заземлення будинку Львів сприяє нормальній роботі електричного приладу, на корпусі якого не присутній навіть мінімальний електричний потенціал. На відміну від нього, захисне заземлення забезпечує електробезпека. Завдяки йому структуровані кабельні системи має стійкість до впливу підвищених струмів і напруг, які можуть виникнути при неправильній експлуатації, поломки, від розряду блискавки, що відбивається і на людях, які працюють з подібними об'єктами.

Що береться до уваги при монтажі заземлення

Монтаж контуру заземлення проводиться поетапно:

 • Установка заземлюючих пристроїв.
 • Прокладка провідників.
 • З'єднання провідників заземлення між собою.
 • Приєднання провідників до заземлювачів і електроустаткування.

З урахуванням типу, в землю заземлювачі можуть занурюватися методом забивання, вдавлення або вкручення з використанням певних пристосувань.

До початку проведення робіт по установці заземлення Львів складається технічне завдання, в якому враховується, який тип заземлення обраний, яким чином будуть прокладені шини, форма і розміри конструкції, занурюваної в землю, що використовується при виробництві системи матеріал, спосіб з'єднання елементів.

Здійснюючи монтаж системи заземлення будинку Львів, необхідно звертати увагу на те, наскільки надійно з'єднують між собою окремі елементи пристрою зварні контакти і болтові зчленування. Так як подібні конструкції розраховуються на тривале функціонування, необхідно мінімізувати на них механічні навантаження, забезпечуючи при цьому захист поверхонь з металу від корозії.